שדה התעופה רמון – המדבר בחוץ הוא הדבר היחיד שמסגיר את זה שאנחנו בישראל

0 Posted by - 28 במאי 2019 - כחול לבן, כללי

ענת פדהצור

"גבירותיי ורבותיי, ברוכים הבאים לשדה התעופה רמון אילת". כמה מוזר היה לשמוע את המשפט הזה בפעם הראשונה. גלגלי המטוס נגעו במסלול, הדלתות נפתחו ומצאתי את עצמי עומדת במרכזו של מבנה מרשים, שמזכיר מאד את הסטנדרטים שהתרגלנו אליהם בנתב"ג. ניחוח של חו"ל באוויר, האולמות מרווחים ונקיים, המזגן מורגש, השירותים מצוחצחים, הדיוטי-פרי נוצץ, ובאופן כללי כל החוויה קצת הזכירה לי את הכיף שבלקרוע ניילונים מרכב חדש.

שדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון
צילום: זיוה זינגר

15 דקות משדה התעופה רמון וכבר טובלים בים האדום

עליתי במדרגות והלכתי לאסוף את המזוודה שלי מהמסוע החדיש, היא הגיע ראשונה (!)  (איזה כיף, זה אף פעם לא קורה לי…). לא ממש הספקתי ליהנות מהחגיגה הפרטית שלי, כי כמו בכל שדה תעופה בעולם, גם כאן חיכה לי השאטל הממוזג כדי לקחת אותי למרכז העיר או לאזור המלונות, עניין של 15 דקות נסיעה חלקה ונעימה, במחיר מצחיק של 4.20 ₪ בלבד.

טיסות לאילת ומאילת לתל אביב מבית ארקיע: נכנסים עכשיו, בוחרים יום ושעה ונהנים ממחירים משתלמים במיוחד >>

נמל התעופה רמון החדש באילת
צילום: זיוה זינגר

נמל התעופה רמון – מפתיע, מסקרן וחדיש

כשהגעתי למלון היה לי חשק לקרוא קצת על שדה התעופה המפתיע שעכשיו נחתתי בו. גיליתי שבשנים הקרובות הצפי הוא שלא פחות מ-4.2 מיליון (!) נוסעים יעברו בו, ובמקביל לטיסות הפנים, ינחתו בו גם טיסות לואו קוסט מאירופה של החברות: Wizz Air, easyJet, Ryanair ,Transavia, SAS, Finnair  ו-Ural Airlines.

בשדה התעופה רמון ישנם 3,600 מטרים של מסלולים בנויים, מגדל פיקוח הנישא לגובה של 50 מטר וכל מה שהופך שדה תעופה לדיגיטלי ומתקדם: עמדות צ'ק אין אוטומטי, מכונות בידוק חדשניות ועוד.

וכשהגיע הזמן לחזור הביתה? שוב קפצתי על אחד מהשאטלים הרבים והגעתי לשדה רגועה ורעננה. השילוב של הנסיעה, השדה הדנדש והידיעה שאני עומדת לעלות על מטוס חדש ומפנק של ארקיע, כל אלו גרמו לי להאמין לרגע שאני בחו"ל.
Bon Voyage

מדרגות נעות בשדה התעופה רמון אילת
צילום: זיוה זינגר

אין תגובות

תגובה