חוויות מקרנבל ונציה

1 Posted by - 13 ביוני 2015 - 60+, הופעות ופסטיבלים, המלצת הקפטן, כללי, מסיבות, קבוצה מטיילת

האירוע הבא לא מיועד לריאליסטיים בחבורה אלא נתפר במיוחד לבעלי הפנטזיות הפרועות, אלה שמסוגלים לשוטט ברחובות בתלבושת ססגונית וחצופה, חמושים במסכת גבס מוזהבת בעלת אף מחודד ושקעים שחושפים רק את ברק עיניהם המסנוור, לקפוץ בספונטאניות על גונדולה מקושטת או לרקוד בלי גבולות בין התעלות.
קרנבל ונציה הפך מזמן למוקד עלייה לרגל לחובבי החיים הטובים, שמחפשים דרמה והדוניזם, אווירה תיאטראלית בשילוב נופים מהפנטים ומעטפת רומנטית. הזדמנות לחוות את העיר האיטלקית הצפה לנצח, שנקשרה מאז ומתמיד לסיפורי מסתורין, לדמותו הסוערת של קזנובה ולמגלה הארצות מרקו פולו, כפי שהיא בשיא תהילתה במשך 18 ימים שלמים של ריגושים מהעולם אחר.
כולם מחופשים, כולם נלהבים, אומני רחוב, ציירים, פסלים, יורקי אש וכוכבי ג'אגלינג, ליצנים ופנטומימאים, זמרי אופרה, שמעלים מופעים בכל קרן פינה יחד עם סעודות מלכים ונשפי בארוק אציליים. 4 שעות טיסת ספיישל לכבוד הקרנבל ואתם שם בין ה-31 בינואר ל-17 בפברואר, מתמסרים למציאות שעולה על כל דמיון.

קרנבל ונציה

ונציה היא עיר אגדתית והקסם שלה פשוט ממגנט, המבנה הארכיטקטוני שלה כשלעצמו עושה את העבודה – תעלות, גשרים, סמטאות ציוריות שקל ללכת בהן לאיבוד ולהגיע לעוד גלריה, בוטיק הוט קוטור או פיצרייה משובחת, גלידרייה שמציעה גלידות נהדרות שממיסות גם בימים הקרים את תחושת הקרירות, אנשיה ידידותיים ושמחים והיא עיר שאי אפשר שלא לאהוב.
בחורף ונציה הקלאסית מפתיעה במיוחד – האפלוליות, הקור, פתיתי השלג מהווים את התפאורה האידיאלית להצגה הכי גדולה בעיר – הקרנבל שנוסד ככל הנראה במאה ה-18 ויש שסבורים שהרבה לפני ועבר מאז גלגולים אבולוציוניים שונים, הופסק לכמה שנים טובות וחזר ובענק.
כיום מדובר ברצף של אירועים, חלקם ממוסדים כמו מסיבת ההשקה, תהלוכה ראוותנית ברחובות העיר, תחרות תחפושות או המעוף ממגדל הפעמונים וחלקם אימפולסיביים לחלוטין ונבראים כל ידי המשתתפים שמחפשים צופים.
אנשי העיר, אך גם אומנים מכל העולם, מגיעים לכאן לעשות שואו אוף ויח"צ למסכות המרהיבות שיוצרו במיוחד עבורם או על ידם, אלה נעות בין סטייל בהשראת הקומדיה דל ארטה לשיק מהרנסאנס לצד המון מסיכות סוריאליסטיות, אמורפיות,ליצנים קצת הזויים, דמויות מהמיתולוגיה, גברות אריסטוקרטיות, אבירים בשריון פלדה, עוברים ושבים, כולם מסתתרים תחת מעטה של מסכה ותחפושות, תספגו את המראות עד שתרגישו שהתעוררתם לסוג של מציאות חלופית.

קרנבל ונציה

קרנבל ונציה מתחיל באירוע גרנדיוזי בכיכר היונים המפורסם סאן מרקו, תצוגת ראווה מרשימה של נבחרות מרחבי איטליה של יוצרי תחפושות ומסכות ומשם לקול תרועות ומחיאות כפיים, נפתח הקרנבל בשורה של אירועים, ביניהם תוכלו להתענג על תערוכת גונדולות וסירות בעיטורים שונים, חגיגות ריקודים ברחובות ואפילו בלי התחבורה הצפים במים, תחרות יומית נושאת פרסיםשל תחפושות ואינספור דוכנים שמוכרים מסכות בהתאמה אישית, מסכות קלאסיות בטווח מחירים רחב מהזולות והעממיות ועד המושקעות והיוקרתיות שתרצו לתלות בבית, ציירים יוכלו לאפר אתכם ואת הילדים ולהמציא לכם פנים מיוחדות, מעת לעת עולות אופרות יזומות ותהלוכות עם מנגינות. ההיילייט קורה דווקא בערבים, אז מתקיימים נשפים אציליים מלווים במשתה שנמשך עד אור הבוקר ובריקודי טנגו וואלס, תזמורת מנגנת והכל באווירה נוסטלגית של פעם, שמחיה את תקופת הזוהר של אירופה הקלאסית – רוב הנשפים מתקיימים בהיכלים מפוארים או בארמון ונציאני סמוך לגרנד קאנאלה, מלצרים בלבוש אלגנטי, מיטב היינות האיטלקיים, נגני נבל ונגני פסנתר כנף, ארוחת ערב חגיגית לאור נרות , רקדניות קברט, שמחה עד שיכרון חושים. אומנם מדובר באירועים יקרים יחסית, אבל רק כדי להרגיש כמו סינדרלה והנסיך לערב אחד, שווה לכם להשתתף וליהנות מהמעמד.

הכינו את המסיכות והצטרפו לקרנבל – כל המידע על טיולים לונציה

צילום: רונן נתנאל

אין תגובות

תגובה