מסע בג'יפ בגיאורגיה

0 Posted by - 8 ביולי 2015 - המלצת הקפטן, טבע, כללי, קבוצה מטיילת

רעש המנוע והויברציות של הגוף ביחד עם הנוף המהפנט בחוץ של הרי הקווקז העוצמתיים המתמזגים עם אגמים צלולים יוצרים מחד, זרימת אדרנלין גבוהה ומנגד, שלוות נפש קסומה.
זו היא גיאורגיה, מדינה של חוויות מנוגדות, נופים משתנים, הרפתקאות לשוחרי הריגושים, קולינריה אותנטית ונופים משגעים מהם העין לא תדע שובע.
ניתן לטוס לטביליסי או בתומי בגיאורגיה ולצאת למסע ג'יפים מאורגן בחיק הטבע הפראי של גיאורגיה מעיר המערות וארדזיה ועד אושגולי.
כמה תחנות מומלצות לג'יפאים בדרכי גיאורגיה המרהיבות.

מגודאורי לטביליסי
המעברים בין עיר למרחבים הפתוחים בגיאורגיה מרגשים להפליא ואפשר ליהנות ממסלולים שינווטו אתכם לכפרים ציוריים שעדיין מנהלים סגנון חיים של פעם ומהם לשוב לחיי העיר השוקקת.
אם ברצונכם להגיע להרי הקווקז הגבוה, תוכלו לנסוע לעבר גודאורי המוכרת בעיקר כאתר סקי בחורף אך בימי האביב והקיץ מציעה אווירה אינטימית נעימה. הדרך המכונה "הדרך הצבאית" רצופת אתרים מעניינים. אל תשכחו לעצור לתצפית מסנוורת על סביבת מאגר ז'ינבאלי הנראה כפיורד ומצודת אנאנורי השוכנת לחופו – חומות התוחמות מבנים. שונים, ביניהם כנסיה.
מכאן ממשיכים צפונה לגודאורי הממוקמת בגובה של כ-2000 מטר ויופייה יכבוש את לבכם. אחרי מנוחה ללילה וארוחה טובה על טהרת החצ'פורי בעיירה אפשר להתעורר למחר עם הרבה אנרגיות ולנסוע לעבר העיירה קאזבגי – ניתן לטפס לכנסיית צמינדה סאמבה השוכנת ממש מתחת להר הגעש קזבק המתנשא לגובה של 5047 מטר ונחשב לשלישי בגובהו בגיאורגיה כולה.
מכאן מנווטים לטביליסי, זו היא עיר בעלת רובע עתיק מקסים עם סמטאות ציוריות, מרחצאות גופרית ומבנים מיוחדים.

טבליסי גיאורגיה

מעיר המערות לבתומי
עיר המערות העתיקה וארדזיה היא יעד חובה למטיילים בגיאורגיה. זו נחצבה בסלע ההר  ויועדה בכלל לשימוש צבאי ולאחר מכן הפכה למרכז דתי בו נבנו מנזרים וכנסיות המאופיינים בציורי פרסקו ובסיור ייחשפו בפניכם חיי עיר המערות כפי שהתנהלו בעבר. העיר כוללת מספר רב של מערות ובחלקן יש להגס בכפיפה ובכל מקרה, המראה לנהר סביב שווה את ההגעה.
כאן כדאי לנסוע לבתומי, עיר קיט על שפת הים השחור. למחרת תוכלו לנסוע מבתומי לזוגדידי, בירתה ההיסטורית של סמגרלו ולבקר בארמון דדיאני מהמאה ה-19 שנשרף ושוחזר ומציג כיום חפצי אמנות גיאורגית ייחודית.

עיר המערות גיאורגיה

לקינוח – אושגולי
אולי אחד מההיי לייטים של טיול ג'יפים בגיאורגיה – אושגולי הוא שם לקבוצת כפרים ברכס אנגורי בסוואנתי שמיקומם הינו הגבוה ביותר באירופה (2,200 מטר מעל פני הים). אי אפשר שלא להסתנוור מהיופי הפראי סביב ולסייר בכפרים בהם בתי מגורים ישנים, מגדלים מימי הביניים והשיא – תצפית לעבר הר שחארה והקרחונים. אגב מדובר באתר שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

תנו גז! הטיול לגיאורגיה מתחיל כאן

טיול לגיאורגיה

אין תגובות

תגובה