כובשים את הקילימנג'רו

1 Posted by - 16 ביוני 2016 - טבע, יעדים אקזוטיים, כללי

קורן דור

הראש מסוחרר מעט, הרגליים מטפסות כבר מכוח האינרציה של עצמן, הגב מתכופף תחת המשא הכבד שנלקח לדרך והאוויר דליל יותר מרגע לרגע, אבל חדורי המטרה בחבורה לא נכנעים לתנאים החיצוניים או לעייפות המצטברת, הבערה הפנימית בשילוב נוף עילאי מובילים אותם לכבוש את היעד הבא – להעפיל לפסגת הר הקילימנג'רו.
ההר הגבוה ביותר באפריקה מתנשא לגובה של 5,895 מעל פני המים ושנים רבות מהווה את פסגת חלומותיהם של אקסטרימיסטים רבים שלא מפסיקים לאתגר את עצמם כל פעם מחדש. אומנם לא כולם יגיעו בסופו של דבר לקצה המושלג של ההר, אבל חוויית הטיפוס כשלעצמה היא שיא מרשים בהחלט וקשה להעביר במילים את האקסטזה המטורפת שנלווית להישג.

היבשת השחורה מזמנת שלל חוויות אקזוטיות לבאים בשעריה, טיולי ספארי בין חיות טורפות ויונקים בסביבתם הטבעית, מפגש עם שבטים מסורתיים, חגיגות צבעוניות בשווקים התוססים וגם טראקים, כשאחד הנחשקים הוא הטראק לפסגת הקלימינג'רו – ההר הוכרז כבר בשנת 1987 על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית טבעי .
אל פסגת הקילימנג'רו הגיע ראשון יוהנס קיניאלה לואאו לפני יותר מ-100 שנה ומשך אחריו פנטזיונרים שגילו שהדרך למעלה לא בלתי אפשרית כפי שהם חשבו שהיא. למעשה, אם מתכוננים כראוי, אפשר תוך 5-7 ימים ליהנות מטראק אנרגטי ובלתי נשכח.
קילימנג'רו הוא הר בעל חרוטים געשיים (שירה ומונזי) ופסגת קרח שלרוע המזל נמסה עם השנים. הוא נוצר לפני 750,000 שנה ושוכן בצפון טנזניה וגולש גם לקניה. טנזניה היא מדינה מדהימה עם אנשים ידידותיים, שמורות ספארי משובחות והר אחד שמרכז סביבו את חובבי החוויות והאתגרים. 5.5 שעות טיסה בלבד ואתם בטנזניה, מוכנים להתחיל הרפתקה חדשה בחייכם.

Kilima Njaro

בעיירה הטנזנית ארושה, נקודת המוצא, תוכלו להכיר מגוון מטיילים מכל העולם שנענו לאתגר ולפי הסובבים מסתבר שאין גיל לטיפוס. מצעירים ספורטיביים, דרך אנשי הייטק שעזבו את הקיוביק לטובת האקשן בחוץ ועד פנסיונרים שתמיד אמרו שיום יבוא והם יגיעו לכאן. כולם רוצים לעשות את זה ולהרגיש את האופוריה שלאחר מעשה. גם אם הוא לא יגיעו בסופו של דבר לטופ, בטוח שמובטח להם כבוד בחזרה לשדה התעופה, שלא לדבר על הזיכרונות המרגשים.
כדי לטפס על ההר, יש להיכנס בתשלום לשמורת הקילימנג'רו ולהצטייד במדריך ובכל החומרים הדרושים להפיכת המסע לקל יותר, רשימת הציוד כוללת בגדים תרמיים, מעיל עמיד בפני רוחות וגשמים עזים, שק שינה איכותי, מים, פנסים וגם בלון חמצן – היערכות חובה לקראת הבדלי הגובה והשינויים הדרמטיים באוויר. בכל מקרה, יהיו פורטרים בתשלום שיסייעו בסחיבת הציוד הנלווה כמו אוהלים.

הקלימינג'רו
היות ויש מסלולים שונים שמובילים להר, חשוב לשכור את שירותיו של מדריך מיומן שייקח אתכם גם בדרך נופית קסומה וגם יסייע לכם לצלוח את הטראק בסביבה הבראשיתית, ינווט כמו שצריך ומעת לעת יסביר לכם על תנאי הקרקע הייחודיים. אגב, המדריכים לרוב גם מבשלים את האוכל כך שהרווחתם על הדרך גם מטעמים מקומיים ומשביעים. לאורך המסלול המשתנה תגלו בקתות עץ למטפסים שמאפשרות להתחמם מול האח בלילות הקפואים ולשוב חזקים ורעננים יותר לבקרים רותחים בקיץ ונעימים יחסית בעונת הסתיו והחורף. ההבדלים בין היום ללילה עצומים ובלילות צפו לנסיקה של 20 מעלות מתחת לאפס.
אבל כל זה לא ימנע מבעדכם לחוות את הדרך לפסגת האושר. המסלולים מאופיינים ביופי משגע שנע בין יערות גשם בעלי אדמה בוצית לנופים מדבריים, סלעים וולקניים ענקיים שמתחלפים לקרחוני ענק. אחרי מספר ימים, הנשימה מסתדרת טוב יותר, נכנסים כבר לתלם ומתישהו (זה רק עניין של זמן וכוח רצון) תגיעו לגובה המבוקש (כל אחד ויכולותיו האישיות) ואם אתם בנויים לכך גם לפסגת ההר המפורסמת. שלט עץ יבשר לכם שעמדתם במשימה. אפריקה נפרשת למרגלותיכם בשיא הדרה והלב קופץ מאושר. עשיתם את זה, אתם יכולים להרגיש לזמן קצר ממש כמו גיבורי על. מגיע לכם.

אין תגובות

תגובה