יום הולדת בספארי באפריקה

0 Posted by - 18 בינואר 2015 - טבע, יעדים אקזוטיים, משפחות, קבוצה מטיילת

שרון שחק

הילדים שלכם הגיעו לגיל שהם יכולים להתחיל…לצאת להרפתקאות! הבעיה היא שרוב הזמן הם מחוברים לאיזשהו מסך באינפוזיה סימביוטית, סוגרים את עצמם בחדר או עם חברים, שקועים עמוק בתוך אזור הנוחות שלהם.
אז זה בדיוק לנתק את הכבלים ולהכיר להם חיים מסוג אחר במסע התבגרות עוצמתי. אריות שואגים, זברות מדלגות, שימפנזות ענקיות והכל במרחק נגיעה, הכי אקשן שיש.
ספארי באפריקה הפך בשנים האחרונות לטרנד חם בקרב משפחות, שנודדות לגיבוש בסוואנות הפראיות ובמרחבים הפתוחים, בליווי מדריך כמובן, נהנות ממפגש אקזוטי ובלתי אמצעי אך מאוד ידידותי עם חיות הבר באווירה האותנטית של היבשת החמה.
רכבי השטח (חלקם בעלי גג פתוח) מאפשרים להיות חלק אינטגראלי מהנוף, בעלי החיים מרגישים בבית ואתם תרגישו בפרק של נשיונל ג'יאוגרפיק. אידיאלי למי שמחפש להעניק לצאצאים חוויה בלתי נשכחת לכבוד המעבר הסמלי מילדות לנערות. הילדים יעופו על זה.

סלפי ליד אריה

תמחקו כל מה שידעתם על חופשה בחו"ל, אפריקה היא טיפוס אחר. במרחק 5.5 שעות טיסה ישירה נוחתים ישירות בטנזניה, מזרח אפריקה, הלוקיישן המופלא הזה משלב בין אותנטיות למודרניות, איתני טבע מפוארים של אגמים ונהרות, חופים, יערות לצד שבטים שמזמנים הצצה לעולמם התרבותי יוצא הדופן. מהר מאוד תתחילו להגיד ג'מבו (שלום) לכל אחד בהתלהבות ולהפליש לכל עבר, ללכוד את המראות המהפנטים וההרפתקנים הצעירים בטח יצלמו סלפי ליד כל פלמינגו שיקרא בדרכם.

ספארי באפריקה

לפגוש אריות

הפאן מתחיל בכניסה לשמורות, יש כאן שמורות ענקיות, שכל אחת מהם היא חלום. הגדולה והנחשקת מביניהם היא שמורת סרנגטי, גן עדן בו מבקרים יותר מ-90,000 תיירים מדי שנה ובצדק. זה הוא היהלום שבכתר של טנזניה, האוסף הגדול ביותר והמגוון ביותר של חיות הבר היבשתיות על פני כדור הארץ, הזדמנות לחזות בהם ללא התערבות, במפגש המרתק בין עדרי הגנו לקרוקודילים, נמרים שנאבקים ביניהם על ארוחת הצהריים הבאה, נמרים באמצע ספרינט מטורף ועוד חיות בר וגם טורפים בסביבת החיים הטבעית שלהם. לא מאחורי סורגים או בתוך כלובים, אלא בשטח העצום שהוא הבית שלהם ואתם רק האורחים.
בעודכם מוסעים בבטחה ברכבי ספארי בשבילים שמעניקים הצצה מרהיבה למה שקורה בין העשב והביצות, קל מאוד לצפות בהתרחשויות ולאט לאט אפילו האינסטינקטים מתחדדים ותזהו יותר בעלי חיים, תקשיבו להם ותכירו אותם כפי שמעולם לא הכרתם.

מי אמר תיבת נוח ולא קיבל?

שמורות נוספות שאסור לפספס הן שמורת טרנגירי שהיא דווקא ממלכה של בעלי הכנף שמקננים כאן לצד עצי הבאובב ולא חוששים מהנוכחות של הזאבים, הנמרים והבאפלו המסתובבים בגאווה בממלכתם. שמורת סאאדני השוכנת על שפת הים ושמורת מאהאלה במערב טנזניה, לחופו של אגם טנגניקה, שמזוהה יותר מכל עם השימפנזים שחקרה ג'יין גודול . מומלץ להגיע גם לתצפית מסנוורת על אגם ויקטוריה המרהיב, האגם הטרופי הגדול בעולם,  מכתש הנגורונגורו, ביתם של שבט המסאי, להתארח, ליהנות מביקור במוזיאון הפרה היסטורי ומעוד מפגשים מסקרנים וגדושי אדרנלין עם היפופוטמים, פילים, תנים וברדלסים, שמורת סלו בדרום טנזניה היא פנינה ובה יש המון פילים, תאואים, קופים ועוד בעלי חיים בנוף המשתנה מאגמים ליערות צפופים, זו שמורה שמציעה גם חוויית ספארי בשיט. מי אמר תיבת נוח ולא קיבל?

בין הטיולים והצפייה בבעלי החיים, הכרות עם הצד האקולוגי והטבע לפני עידן הציויליזציה, תוכלו לנשנש גם מאכלים מקומיים על בסיס אורז ותירס, דגים טריים, לפגוש שבטים מסורתיים ואפילו לצפות בטקסים הייחודיים, לישון בלודג'ים מפנקים בכניסה לשמורות ולשמוע מרחוק את שאגת האריות ואת קרקורי הצפרדעים ולהשקיף לשמיים מדהימים עם כוכבים נוצצים. אפריקה מחכה לכם.

לטיולים מאורגנים בלתי נשכחים
ספארי לילדים באפריקה

הרפתקאות בספארי באפריקה

אין תגובות

תגובה