חוויות מפאפוס ואתונה

15 Posted by - 28 באוקטובר 2015 - חוויות שלנו, כללי

ליאור רחמים

לפני שנה, בחודש ספטמבר התפנקנו אני ואשתי בשתי חופשות קרובות לבית – פאפוס, קפריסין ואתונה, יוון. כבר מהחלון של המטוס התלהבנו מפאפוס – החופים והוילות הלבנות עם הבריכות הכחולות הצלולות. טסנו ל-3 לילות לפאפוס, אני אשתי וזוג חברים – הטיסה נמשכה כ-40 דקות בלבד והאווירה היתה חלומית. המלון בו שהינו King Evelthon Beach Hotel & Resort  היה מלון הכל כלול באווירה יוונית עם מסעדות ופארק מים שווה. ערב אחד אכלנו במסעדה היוונית במלון וערב אחר במסעדה האיטלקית בה היה אוכל גורמה של ממש.
פאפוס עצמה כייפית, אהבנו את הטברנות במיוחד את גבינת החלומי בגריל ואת התמנונים הקריספיים וחובבי שופינג שכמונו לא החמצנו ביקור בקניון אווניו הגדול בפאפוס שכולל מספר קומות של בגדי מותגים ומסעדות. לנו לא היה מספיק זמן בפאפוס, אבל אני ממליץ לשכור רכב ולטייל בחופים ובין העתיקות של פאפוס.

שבוע אחרי פאפוס טסנו לסופ"ש ב-4 ימים בוויקנד לאתונה ביוון. גילינו צד אחר של אירופה, עיר קלאסית של שרידי האימפריה היוונית גדושה באתרים היסטוריים מרשימים. בחרנו ללון במלון הילטון אתונה, מלון גדול ומאוד מפנק אבל יש מלונות מרכזיים ממנו – ההתניידות במונית עם זאת לא מאוד יקרה ונוחה מאוד. במלון עצמו יקר לרכוש מים ואוכל, אבל אפשר לצאת מהמלון ולקנות דברים טעימים לחדר. את המשך החופשה באתונה בילינו במספר אתרי תיירות מרשימים באתונה – רוכשים ב-12 אירו לאדם כרטיס שמקנה כניסה לאתרים כמו האקרופוליס – המרכז ההיסטורי של אתונה העתיקה, שכולל תיאטראות ומקדשים. מבחינת אוכל, אני ממליץ על מקום נהדר לטעום בו סופלקי יווני אותנטי (המקום נקרא O Kostas שקיים באתונה מאז שנת 1950 ושוכן ברחוב pentelis 5 ) וללגום פרפה – קפה קר חזק מאוד ומרענן להפליא. אנחנו אוהבים מאוד קניות, אז נסענו לאזור בשם Ermou שכולל מסעדות, חנויות ושוק – אל תפספסו קניון שווה באתונה בשם Attika מתחם סיטי לינק. כמו כן, יש באתונה הרבה חניות של מזכרות וסיפור נחמד הוא שהתיידדנו עם בעלת חנות מזכרות בעיר והזמנו אותה לישראל וכעבור מספר חודשים היא הגיעה לבקר אותנו בארץ!
אתונה היא מסוג המקומות בהם אפשר ללכת שעות ברגל ומכל מקום לראות מבנים עתיקים, כיכרות, סמטאות ציוריות ושווקים

טיפים למטיילים

לקנות SIM מקומי כדי להשתמש במפות של גוגל לניווט רגלי
לקנות אוכל ושתייה מחוץ למלון

אתונה

אתונה הקסומה

לקנות כרטיס משולב אטרקציות שמאפשר כניסה לאתרים המרכזיים באתונה
אל תוותרו אל שוק מונאסטיראקי שגדוש תבלינים וזיתים משומרים מעולים

לגלות את פאפוס

אין תגובות

תגובה