הפלישה לנורמנדי

1 Posted by - 30 במאי 2015 - 60+, אורבני, ווידאו, זוגות, חופים, טבע

אי אפשר לשכוח את סצנת הפתיחה של הסרט להציל את טוראי ראיין – הפלישה לנורמנדי בשיא עוצמתה. היום כשתגיעו לחופי נורמנדי הקסומה בצרפת, הלב שלכם לא יפסיק לפעום כשתיזכרו באחד מהקרבות המורכבים ביותר בהתנהלו כאן במלחמת העולם ה-2. זה היה ב-6 ביוני בשנת 1944, DDAY מבצע הנחיתה הגדול מונצח בנורמנדי בדמותם של מוזיאונים ואנדרטאות, סיורים מרתקים למבקרים נערכים באתר המורשת העולמי. אבל חוץ מההיסטוריה שמגיעה בפלאשבקים חוזרים בעת הפסיעה בחוף אומהה בנורמנדי ובאתרים סביב, הרי שיש לנורמנדי גם צד רגוע וציורי להפליא.
תוך מספר שעות נסיעה מפריז תמירו את המולת עיר האורות המשגעת והקצב המהיר בשלוות הכפר – כרי מרעה ירוקים ומטופחים, חופים, צוקים, מסעדות קטנות והמון הנאות. בדיוק הניתוק שחיפשתם.

דרך ההיסטוריה
המסע בנורמנדי מתחיל לרוב במסע ההיסטורי. התחילו את הטיול בסיור באחד או בכמה מהמוזיאונים הרבים שמתארים את הקרבות באמצעות טנקים וכלי לחימה, סרטונים ועוד אמצעי המחשה. בין המוזיאונים נזכיר את מוזיאון falaise pocket הכולל גם מודל שמתאר את כניסת הכוחות לנורמנדי או מוזיאון America Gold Beach שייקח אתכם בין חציית האוקיינוס האטלנטי בשנת 1927 ועד הפלישה בליווי צילומי אוויר ומפות.

בין גאות לשפל
מונט סן מישל הוא המקום שפשוט אסור לפספס באזור נורמנדי – נפלאות הטבע מתגלים כאן בשיא תפארתם, ההבדלים העצומים בין הגאות לשפל ייקחו אתכם בין יבשה לים. זה הוא אי קסום שבראשו מנזר מימי הביניים. בעת הגאות, האי מוצף מים מכל הכיוונים ובעת השפל – ניתן להלך על החוף וליהנות מהמרחבים. מונט סן מישל הוא אתר מורשת עולמי מדהים עם מוזיאונים, בתי מלון, מסעדות ובוטיקים ומדרגות תלולות שייקחו אתכם לעבר נקודותתצפית מסנוורות.

עיירה ציורית ועיר היסטורית
עיירת החוף הונפלור בנורמנדי מפרגנת לתיירים בבתים היסטוריים צבעוניים, מסעדות לאורך הנמל, כנסיות מפוארות ומוזיאונים לחובבי האמנות, מזרקות משוחזרות וארכיטקטורה ייחודית. יש כאן שפע של גלריות אופנתיות ונוף נהדר לנהר, מוזיאון ימי היסטורי מרתק ואת בית הפרפרים הטרופיים הגדול ביותר בצרפת.

רואן היא עוד מקום היסטורי מיוחד המבטא את עבר ימי הביניים ברובעים מקושטים ושווקים תוססים, אוניברסיטה יפה וחיי לילה סוערים. בין אתרי החובה נמנה את מוזיאון האמנות  Musée des Beaux-Arts גדוש יצירות של מונה ורנואר, דגה ורבים אחרים, מוזיאון קרמיקה הגדול הכולל אוספים מסורתיים של כלי חרס, מוזיאון החישול המציג אובייקטים מברזל, מוזיאון פלובר המתעד את ההיסטוריה של הרפואה, המוזיאון לתולדות הטבע ועוד.

טיסה לנורמנדי

נורמנדי מציעה חוויית אירוח מפנקת מוילות ובתי חווה להשכרה דרך דירות חוף ומלונות מפנקים. תוכלו לאכול קערות ענקיות של צדפות טריות, ללגום יין משובח תוצרת מקומית, לשוט או לרכב על אופניים, מסלולי הליכה רבים ייקחו אתכם בין פארקים לחופים מבודדים. לפתוח אוהל, לשוט בסירת קאנו ולתפוס שלווה.

טוסו לפריז וסעו לנורמנדי – חבילת טוס וסע בצרפת

אין תגובות

תגובה