האלפים הצרפתיים מחכים

2 Posted by - 19 ביוני 2016 - טבע, כללי, משפחות

אי אפשר להתווכח עם הקסם המרהיב של עיר האורות הרי היא פריז, אבל אם מתחשק לכם להחליף את האווירה התוססת, המוזיאונים, הארכיטקטורה במשהו כפרי ולשלב תוך כדי גם מסלולי הליכה, האלפים צרפתיים הם מה שחפשתם. האזור נפלא בקיץ לזוגות אוהבים שמחפשים רומנטיקה אירופאית וגם לחובבי הטראקים ומשלב נופים של צוקים, נהרות, מרחבים ירוקים של טבע פראי.
המסלול המועדף על מי שמתעניין בהליכת שטח הוא מסלול GR5, מסלול הררי מפורסם – את הדרך מתחילים בליון בצרפת, משם לעיירה בור סן מוריס והסיום באגם ג'נבה בשוויץ. הדרך עצמה מפתיעה ומרגשת עם בקתות מטיילים, טירות עתיקות ונקיקים, אווירה של בדידות ביחד עם נקודות גישה למסעדות ורכבלים.

הליכה באלפים הצרפתיים

הליכה באלפים הצרפתיים

משפחות שמגיעות לאזור לטיול משפחתי ברכב שכור יוכלו ליהנות מהאלפים הצרפתיים ולעצור בעיירות ציוריות עם אוכל טוב וכל מני אגמים ואטרקציות, מתקני שעשועים ואווירה רגועה. בין העיירות ניתן למנות את שאמוני, העיירה הגבוהה בצרפת ואחת היפות במיוחד לאור העובדה שממנה תוכלו לראות את המון בלאן, ההר הלבן והגבוה באירופה שמתנשא לגובה של 4,807 מטר וחוצץ בין איטליה וצרפת – אם תרצו לעבוד בין המדינות, תוכלו לעשות זאת במנהרה מיוחדת שמחברת את שאמוני לכפר קורמאיור באיטליה. ניתן גם לעלות ברכבל לפסגות של ההר וליהנות כמובן מנוף עוצר נשימה.

עוד עצירת התרעננות נהדרת באזור האלפים הצרפתיים הוא אגם בורג'ה המאופיין במים צלולים להפליא מהם משתקפים ההרים ומכל עבר מלונות בשיק כפרי ובקתות שניתן לשכור לשפת האגם ולצאת החוצה להשתכשך. העיירה המפורסמת בסביבה היא אקס לה בן בחופו המזרחי של האגם הכוללת מרינה ומי מעיינות חמים, שווקים תוססים ומסעדות המגישות אוכל צרפתי במיטבו.

אל תפספסו בטיול שלכם באלפים הצרפתיים גם את אנסי שמכונה ובצדק הונציה של האלפים בשל תעלות המים המתמזגות עם הבתים ובאזור גם ארמון פאלה דה לאיל שמציג את אווירת החיים הטובים של ימי הביניים. ניתן ליהנות כאן מפונדו גבינות משגע וגם לשכור סירות ולשוט בהנאה בלי לציית למחוגי השעון.

ונציה של האלפים

ונציה של האלפים

מחפשים כפר קסום במיוחד לבקר בו כדי להרגיש שהזמן באמת עצר מלכת? צאו לכתת רגליים בכפר לה בורג'ה דו לוק בצד המערבי של אגם בורג'ה. יש כאן ארמון מפואר, כנסייה אליה עולים לרגל התיירים הנוצרים, אבל גולת הכותרת הוא הגן המטופח של הארמון עשיר המזרקות והפריחה האלפינית המרהיבה ביופייה. כפר נוסף שירשים אתכם הוא הכפר שאנאז בו תנורי לחם עתיקים שהפכו לסמל בכפר, יקבי בוטיק אינטימיים ואפילו טחנת שמן ומעל הכל – מסעדות ושבילי טיול יפים לאורך נהר הרון.

מי שלא מוותרת על הליכה מוצלת, ינווט דרכו לעבר מערת לס אשל המופתית שכוללת גם אתר פרה היסטורי מרתק וכן זקיפים ונטיפים ולמרגלותיה כפר קטן בו בוודאי תמצאו מה לנשנש לאחר ההליכה.

מפריז לאלפים

אין תגובות

תגובה