חיסונים מומלצים לתאילנד ודברים נוספים שחשוב לדעת

0 Posted by - 17 באפריל 2018 - המלצת הקפטן, יעדים אקזוטיים, כללי

אין לראות במידע הנ"ל תחליף לייעוץ רפואי

ריכוז מידע: קורן דור

השאיפה של כולנו היא לטייל ולנפוש בראש שקט – בגוף בריא ובנפש בריאה. תאילנד הקסומה מחכה וזה הזמן לוודא שאתם מחוסנים לקראת החופשה.
קיימים חיסונים שגרתיים שמקבלים במהלך החיים על פי המלצות משרד הבריאות וכן חיסונים שמומלצים למי שנוסע למזרח הרחוק. לפניכם רשימת החיסונים המומלצת:

חיסונים לתאילנד – חיסונים שגרתיים

עליכם לוודא שהגוף שלכם מחוסן בחיסונים שגרתיים הניתנים לרוב בינקות, בתקופת הילדות ו/או במהלך הגיוס לצבא.
חיסון Tdp הוא חיסון משולב שניתן כנגד טטנוס (צפדת) דיפטריה (שעשויה לתקוף את דרכי הנשימה העליונות) ופרטוסיס (שעלת). לרוב חיסון זה ניתן בשתי מנות בינקות ובכיתה א'.
עם זאת, יש לחדש את החיסון אחת ל-10 שנים. אם עברו 10 שנים מאז שניתן לכם החיסון, עליכם לקבל מנת דחף של החיסון. כנ"ל לגבי תינוקות וילדים. בכל מקרה, כדאי להיוועץ עם אחות טיפת חלב או רופא הילדים בנושא.
חיסון M.M.R הוא חיסון שגרתי נוסף אשר ניתן נגד מחלות הילדים – חצבת, חזרת ואדמת. לרוב הוא ניתן בילדות ב-2 מנות ומי שקיבל את שתיהן אינו נדרש להתחסן שוב. מי שלא התחסן (או קיבל רק מנה אחת) ונולד אחרי 1957 מומלץ שיבצע את החיסון לפני טיסה לתאילנד.

חיסונים לתאילנד

חיסונים מומלצים לטסים לתאילנד

יש הבדל בין חיסונים שניתנים לנופשים בתאילנד לתקופה קצרה ובין לנופשים בתקופה ממושכת, כשעולה הסבירות לחשיפה לנגיפים שונים ופחות נפוצים.
אם אתם טסים לשבוע ימים – עשרה ימים לתאילנד, ההמלצה היא לעבור את החיסונים הבאים: צהבת A נגד וירוס החצבת המועבר במגע של פה או צואה וגם באוכל ושתייה ועשוי להיות קטלני. חיסון מומלץ נוסף הוא נגד טיפוס הבטן – TYPHOID. וירוס זה נגרם באמצעות חיידק הסלמונלה שעובר באוכל ובשתייה ועשוי לגרום לזיהום חמור. המנה שניתנת מספיקה ל-3 שנים בלבד, כך שאם עברו 3 שנים מזמן קבלת החיסון, יש לקבל מנה נוספת לשלוש השנים הבאות.

טוסו לתאילנד ותיהנו בראש שקט ממדינה מדהימה ועכשיו במחירים מדהימים >>

תכנית חיסונים לתאילנד

את החיסונים לתאילנד שהוזכרו כאן ואחרים (בהתאם להמלצת הרופא ומשך השהייה) ניתן לעבור במרפאות מטיילים ברחבי הארץ, לקבוע תור או להגיע בשעות הפעילות. לרוב ההמלצה היא לבצע את החיסונים כחודש לפני מועד הנסיעה, כיוון שיש חיסונים שתצטרכו לקבל בשתיים או שלוש מנות עם מרווחים קבועים ביניהם וקיימים גם חיסונים עם פוטנציאל לתופעות לוואי שיתכנו כעבור שבוע-שבועיים מיום החיסון.
במרפאות המטיילים יקבעו עבורכם תכנית חיסונים עם המנות הנדרשות. יש להגיע מצוידים בפנקס חיסונים או תיעוד של היסטוריית החיסונים.
שימו לב שיש מרפאות מטיילים שהביקור והחיסונים בהם מסובסד על ידי קופות החולים ולכן, בדקו לאיזו מרפאת מטיילים אתם משתייכים.

חיסונים לתאילנד

אמצעי הגנה לקראת הטיול

במקומות רבים בעולם כמו גם בתאילנד, תיתכן הידבקות בזיהומים שונים. כדאי לנקוט אמצעי מניעה והגנה וכן להתייחס לכל סימפטום שעשוי להצביע על הידבקות. במחוזות המרכזיים, הדרומיים והצפוניים של תאילנד קיים סיכוי להתפרצות תקופתית של קדחת הדנגי הנגרמת כתוצאה מעקיצת יתוש  – הצטיידו מראש בתרסיסים אפקטיביים נגד יתושים. כנ"ל לגבי נגיפים כמו זיקה וצ'יקונגוניה המועברים בעקיצת יתוש.
חשוב שלא לשתות מים מהברז בשום מקום, גם לא בריזורט ולהקפיד על סגירה הרמטית של בקבוקי מים מינרליים.
מעבר לקבלת חיסונים, חשוב להגן על הגוף ככל שניתן ולחזק היטב את מערכת החיסון. אל תשכחו להביא עמכם כדורי מרשם שאתם נוטלים, ויטמינים או מינרלים שהומלצו על ידי רופא או תזונאי והקפידו על היגיינה מקסימלית. בנוסף, מומלץ לבצע ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל כיסוי רפואי.

התכוננו היטב לקראת החופשה בתאילנד וזכרו, גם אם חלילה לא תרגישו טוב, תאילנד היא מדינה מערבית ומודרנית עם שירותי רפואה מתקדמים.

עכשיו שאתם מחוסנים, הזמינו דילים לתאילנד >>

אין תגובות

תגובה