"בכל טיסה פוגשים פנים חדשות וחוויות אחרות"

0 Posted by - 23 ביולי 2015 - - זום אין דיילי ארקיע, כללי

שם: דניאל שמיר

גיל: 26

ותק בארקיע: 3 שנים וחצי, דיילת + מדריכת דיילים באוויר לקראת מבחן ההכשרה הסופי.

מדוע רציתי להיות דייל / איך הגעת לתחום?
"בניגוד לרוב הבנות שעובדות איתי לא חלמתי כל חיי להיות דיילת, אבל בכל טיסה הסתכלתי על הדיילות ומאוד התרשמתי. יש בעבודה הזאת משהו שמשדר יוקרה, חופש, כיף. מעין עבודת חלומות כזאת שלא יכול להיות בה שום דבר רע, טסים בעולם, רואים אנשים, מכירים אנשים, טועמים, סופגים תרבויות וחוויות מטורפות. נראה מהצד שהן חיות את החלום… כשראיתי את המודעה בעיתון מיהרתי לשלוח קורות חיים, ומשם הכל היסטוריה".

דניאל שמיר

דניאל שמיר בעבודה

מה מטיס לך את האנרגיה בעבודה?
"ההתרגשות בנחיתה ביעד חדש, הדינמיות, הלא נודע/צפוי. בכל טיסה פוגשים פנים חדשות וחוויות אחרות. כמו שאומרת דיילת בכירה אצלנו, אין טיסה דומה לרעותה.."..

מה הדבר הכי חשוב שלמדתי בקורס דיילות?
"שהדיילים בטיסה הם קודם כל בשביל הבטיחות של הנוסעים ולאחר מכן גם כמובן שירות. לדייל המון אחריות, הוא עובר הכשרה ארוכה ומקיפה. אתם יכולים לסמוך עלינו שנדע לתפעל כל מקרה במטוס באוויר ובקרקע".

גלה לנו סודות מהמטוס.. משהו שלא ידענו על חיי הדיילים
"כמה שהמקצוע נראה יוקרתי יש בו גם צדדים פחות טובים. קרה שנוסעים הביאו דיילים לידי דמעות. יש לנו שפה ומושגים משלנו שרק אנחנו יכולים להבין, מישהו מהצד יכול לשמוע אותנו ולא יהיה לו מושג למה אנחנו מתכוונים. אנחנו עובדים קשה (כן גם על עקבים) וישנים מעט. ועוד משהו- לא, אין באמת מצנחים במטוס, זאת אגדה אורבנית".

צ'ק אין – לאיזה יעד אני הכי נהנה לטוס ולמה?
"כל עוד אין שהייה אני, זה יכול להיות כל יעד. אם יש שהייה אז אמסטרדם מובילה, לא משעמם לרגע, מלאת תרבות וחיות".

דניאל שמיר באמסטרדם

דניאל שמיר באמסטרדם

החוויה הכי מיוחדת שהייתה לי בשמיים
"
זכיתי לטוס בטיסה מיוחדת עם נשיא המדינה בדימוס שמעון פרס".

הנוסע שלא אשכח…
"היו כל כך הרבה שפגשתי במהלך השנים שקשה לי לשים את האצבע עם נוסע ספציפי אחד, בגדול, הנוסע הישראלי הוא בלתי נשכח לטוב ולרע".

טיפ לדייל המתחיל
"חייבים לאהוב את העבודה על כל צדדיה אחרת זה לא יעבוד. אהבה לתעופה זה חיידק שאי אפשר להסביר. אם קרה מקרה לא נעים עם נוסע קח הכל בקלות ותשתדל לא לקחת ללב.. בשנייה שתנחת הכל ישכח. גם אם אתה קצת לחוץ תשדר נינוחות ורוגע, זה מקרין אוטומטית לנוסעים. עם הזמן בא גם הנסיון. ואל תשכח, נוסע מרוצה = טיסה נעימה. ואם משהו לא מסתדר, תחייך, זה לעצמו פותר המון".

רוצים לטוס אתנו – לחצו כאן

אין תגובות

תגובה