חגיגת אוקטוברפאסט

0 Posted by - 15 ביוני 2015 - אוכל, אורבני, הופעות ופסטיבלים, המלצת הקפטן, ווידאו, כללי, מסיבות

יש הרבה פסטיבלי בירה, אבל אוקטוברפאסט יש רק אחד. זה הוא פסטיבל הבירה הגדול ביותר בעולם המתקיים במינכן מדי שנה. היכונו לנהרות זורמים של בירה, בשרים מעושנים, מופעים חיים, מצעדי ריקודים, קרנבל ססגוני שלם של שתייה עד שיכרון חושים באווירה בווארית עליזה.
הפסטיבל ייערך השנה בין התאריכים ה-20.9-5.10 באתר הנקרא Theresienwiese. אותו לוקיישן בו נוסד בשנת 1810, כשלודוויג מבוואריה נשא לאישה את תרזה מסקסוניה ואורחיהם פשוט רצו לשמוח עם בירות ואוכל, אז הם יצאו לשדה ושתו עד כלות.

באותה חתונה, התושבים כל כך נהנו עד שהם החליטו להמשיך את המסורת שנה אחרי שנה (מלבד 24 שנים בהן דילגו על המאורע עקב מלחמות, מגיפות וכל מני עניינים לוגיסטיים שהפריעו לחגיגות).
כיום מדובר בפסטיבל מושקע בסטנדרטים הגבוהים ביותר, שכולל מערך לוגיסטי של 12,000 עובדים ומיליוני תיירים שנוהרים לשתות בהמוניהם. האתר בו מתקיים האירוע מורכב מ-14 אוהלי קונספט ענקיים, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו הן ברמת העיצוב והן ברמת התוכנית האומנותית. כך למשל, ישנו אוהל שכולו מנות בשריות משוורים ואוהל של תחרויות חץ וקשת בסגנון של פעם ואוהלים המקוטלגים על פי המבשלות המשתתפות בפסטיבל ובכל האוהלים שולחנות וספסלים, להקות, נגנים ומלצריות מיומנות שמסוגלות לשאת מגשים עם 10 כוסות שכל אחת מהן שוקלת יותר מ-2 ק"ג. אגב, המלצריות הן אחת האטרקציות האהובות, בלונדיניות, לבושות בשמלות "היידי בת ההרים", משמחות את האורחים בשירים וריקודים וחיוך ענק על הפנים.

אבל עם כל הכבוד למלצריות ויש כבוד, הבירה היא כמובן הכוכבת המרכזית של הפסטיבל. יש רק 6 מבשלות מקומיות מורשות לייצר את הבירה המסורתית של אוקטוברפאסט והן אלה אותן מבשלות שבישלו את הבירה המקורית שהוגשה בחתונה ההיסטורית – מבשלת ספאטן, אגוסטינר בראו, פאולנר האקר-פשור, הופבראו ולוונבראו. הבירה עצמה היא לאגר 6% אלכוהול במרירות בינונית וכדי להוזיל עלויות, רוב משתתפי הפסטיבל רוכשים כוס 1 ליטר ומבקשים רי פיל באוהלים השונים וכך גם טועמים את הבירות השונות, משווים טעמים ומרקמים עד שהם כבר לא רואים בעיניים. בשעה מסוימת, מרבית התורים הם לא בכניסה לאוהלים (כדאי להזמין מקום מראש באוהלים, כדי להימנע מהתורים) אלא ב-2000 תאי השירותים שעומדים לרשות הבאים.

אוקטוברפאסט

כששותים לא מביאים את הילדים

בניגוד לסברה הרווחת, יש גם ילדים באוקטוברפאסט, הם באים בעיקר כדי לשחק בדוכנים ובסיום הערב רבים מהם לא מוצאים את הוריהם, כי אלה פשוט בילו ושתו יתר על המידה. הילדים המקומיים גם עורכים מצעד מיוחד בתלבושות מסורתיות ושירים.
התושבים שותפים לאירוע הגדול של מינכן, עורכים חזרות רבות לקראת המצעדים ומגיעים כמובן לחגוג ולשתות, ביניהם גם הצמרת הפוליטית – למעשה, פסטיבל אוקטוברפאסט נפתח בקריאה של ראש עיריית מינכן – O'zapft is!,(הבירה נמזגת מהחבית) ורק אחריו כולם מתחילים ללגום מהבירות, להזמין שפצלה גבינה, נקניקיות בגריל, כרוב כבוש, שניצל וינאי, סטייקים משובחים, המון אוכל מתערבב עם בירה, עד כדי כך שבפסטיבל הקודם נמכרו יותר מ-280,000 נקניקיות ומעל 30 טון דגים!
באוהלים השונים תגלו בשרים שונים וגם בצקים טובים עם קפה, כדי לקבל זריקת קפאין ומרץ לחזור ולשתות עוד בירה. בין לבין, תוכלו להנעים את הזמן בפארק שעשועים עם רכבת הרים וגלגל ענק, ריקודי עם בוואריים ומצעדים המתקיימים ברחובות מינכן עם סוסים ורקדנים בלבוש מסורתי, תזמורות של נגנים עם כלי נשיפה וביום א' בשבוע השני של הפסטיבל ייערך גם קונצרט ענק באוויר הפתוח בהשתתפות כל הלהקות שלוקחות חלק באוקטוברפאסט.
מינכן עצמה היא עיר נפלאה לטיולים, כוללת מוזיאונים מרתקים, ארמונות מפוארים ומרחבים ירוקים קסומים כך שתיהנו גם מהפסטיבל וגם מאחת הערים המטופחות והציוריות באירופה.

 

הקליקו כאן ותגיעו למסיבת הבירות במינכן 

אין תגובות

תגובה